Tulokset

Muut vuodet täältä

Other years here

 
47. Osmon Superhölkkä 3.10.2021
   

© Osmotex Oy        Sivuston toteutus: MKJ

 

Vuonna 2020 Superhölkässä pidettiin koronarajoitusten vuoksi luova tauko, joten järjestyksessä 47. Superhölkkä juostiin 3.10.2021. Keli oli taas mitä mainioin ja maaliviivan ylitti 118 toinen toistaan vauhdikkaampaa juoksijaa.


Jos jaat hölkkäkokemuksiasi kuvin tai sanoin netissä esim. blogissa, ilmoita osoite mika(a)osmotex .com, niin lisäämme linkin tulosten etusivulle.


  1. -Tulokset voi ladata pdf-tiedostona myöhemmin TÄÄLTÄ.

  2. -Tuloksiin liittyvät huomautukset sähköpostilla osoitteeseen

info (a) osmotex .com mahdollisimman pikaisesti!!!

  1. -Katso myös tulosten pääsivun linkit kisakävijöiden sivuille, niitä lisätään jos uusia tulee saataville. Joissakin linkeissä on kuvia, joista saatat löytää itsesi.


Annathan palautetta! Halutessasi voit myös jakaa kokemuksiasi juoksufoorumilla. :)


               
             
 

Osmon Superhölkkä Maraton 2021



   10km - OSMON KYMPPI


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


     Miehet 10 km

     =============


  1. Andras Pauko              Palokka                     36.13,0       0.00,0

  2. Veli-Pekka Ronkainen     Rauhalahti Roadrunners , R   37.52,2       1.39,2

  3. Juha-Matti Kokkonen       Tampere                     43.52,8       7.39,8

  4. Timo Oksanen             Hankasalmi                   47.28,1      11.15,1

  5. Giuseppe Santis          Toro team                    48.38,5      12.25,5

  6. Samu Niskanen            Kuopio                       54.33,1      18.20,1



     Naiset 10 km

     =============


  1. Veera Mensonen           Maaningan Mahti              38.25,3       0.00,0

  2. Emma Hämäläinen          Parikkalan Urheilijat        41.17,0       2.51,7

  3. Heli Hyttinen            Sumiaisten Kunto             45.33,7       7.08,4

  4. Salla Riikonen                                        45.40,9       7.15,6

  5. Aiki Salumäe             Team Untamon Urheilu/Kuopi   46.34,9       8.09,6

  6. Linda Ekonoja                                         47.25,4       9.00,1

  7. Emilia Silkkola          Rautalammin urheilijat       52.16,5      13.51,2

  8. Kati Kettumäki           Lahti                        52.53,5      14.28,2

  9. Kirsi Piiparinen         Joroinen                     54.47,6      16.22,3

10. Henna Räsänen            Kuopio                       56.40,0      18.14,7

11. Anna-Maria Tiittanen                                  59.10,1      20.44,8

12. Reetta Kuosmanen         Jyväskylä                  1.01.30,8      23.05,5



     Miehet 19 vuotta 10 km

     =======================


  1. Anssi Mustonen           Koiviston Kipinä             34.25,3       0.00,0

  2. Veikko Korpikallio        Mikkeli                     34.32,6       0.07,3



     Naiset 19 vuotta 10 km

     =======================


  1. Isla Kinnunen            Pieksämäen Veikot            51.48,2       0.00,0

  2. Saana Kinnunen           Pieksämäen Veikot            58.24,2       6.36,0



     Miehet 15 v 10 km 

     ===================


  1. Kasper Ekonoja            JKU                         41.50,9       0.00,0

  2. Veikko Ylönen             Pieksämäen Veikot           44.13,8       2.22,9

  3. Jussi Kalilainen          Pieksämäen Veikot           46.50,0       4.59,1



     Naiset 15 v 10 km

     ==================


  1. Elina Leikas             Pieksämäen Veikot            48.48,2       0.00,0

  2. Hanna Naumanen           Joroisten Urheilijat         54.24,4       5.36,2



     N/M Hölkkä 10 km

     =================


  1. Heikki Turunen                                        44.55,2       0.00,0

  2. Tapio Valtonen            Rauhalahti Road Runners     45.11,8       0.16,6

  3. Matti Lampinen            KaMa                        47.35,4       2.40,2

  4. Kari Pätynen              Crossfit Pieksämäki         49.12,4       4.17,2

  5. Katariina Turpeinen      KaMa                         51.27,1       6.31,9

  6. Viljami Laitinen         Pieksämäen Veikot            59.35,1      14.39,9

  7. Kari Laitinen            Pieksämäki                   59.35,9      14.40,7

  8. Sirpa Laitinen            Ii                        1.00.06,5      15.11,3

  9. Karoliina Harju          Anttolan Urheilijat        1.04.07,6      19.12,4

10. Mikko Parkkinen          Pive                       1.07.34,7      22.39,5

11. Raija Vauhonen           HaKi                       1.07.41,2      22.46,0

12. Birgit Uutela             Mäntyharju                1.12.11,1      27.15,9

13. Sari Kolehmainen         Jyväskylä                  1.16.49,9      31.54,7

14. Eerika Hartikka          Crossfit Pieksämäki        1.18.46,3      33.51,1




  21km - OSMON PUOLIKAS


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


     Miehet puolimaraton 21 km

     ==========================


  1. Reijo Ronnila            Heinolan Isku              1.22.35,1       0.00,0

  2. Keijo Virén                                         1.38.13,8      15.38,7

  3. Arttu Muukkonen          Temppukerho                1.57.20,3      34.45,2



     Miehet 40 puolimaraton 21 km

     =============================


  1. Timo Alanne              Mikkeli                    1.30.43,0       0.00,0

  2. Mikko Tynkkynen          Temppukerho                1.31.52,5       1.09,5

  3. Riku Kotro                                          1.32.52,5       2.09,5

  4. Vesa Korhonen            TDT Triathlon              1.40.16,5       9.33,5

  5. Stepani Bendel           Rauhalahti road runners    1.40.24,0       9.41,0

  6. Juhapekka Tukiainen      Joroisten Sporttiklubi     1.58.53,1      28.10,1



     Miehet 50 puolimaraton 21 km

     =============================


  1. Tarmo Hyttinen           Koiviston kipinä           1.26.16,6       0.00,0

  2. Marko Suhonen            Anttolan Urheilijat        1.28.52,9       2.36,3



     Miehet 60 puolimaraton 21 km

     =============================


  1. Veza Lehtoaho            Pieksämäki                 1.38.15,9       0.00,0

  2. Aimo Mäkinen             Vaajakosken Kuohu          1.38.43,1       0.27,2

  3. Hannu Kauppinen          Rauhalahti Ruad Runners    1.39.42,1       1.26,2

  4. Hannu-Pekka Kauppinen    Mäntylahden Veto           1.47.13,4       8.57,5

  5. Timo Paakkari            Mäntyharjun kunta          1.50.34,6      12.18,7

  6. Eero Karhula             Mikkelin Kilpa-Veikot      1.50.44,7      12.28,8

  7. Peter.Ståhl              If.sibbovargarna           1.54.30,7      16.14,8

  8. Arto Kurittu             Mikkeli                    2.20.02,9      41.47,0



     Naiset puolimaraton 21 km

     ==========================


  1. Jonna Tiusanen            Hiirola                   1.35.37,8       0.00,0

  2. Senja Kettunen            Kuopio                    1.52.36,1      16.58,3

  3. Laura Korhonen                                      1.57.24,6      21.46,8

  4. Terhi Mustonen           Kuopio                     1.57.35,6      21.57,8

  5. Anu Kuronen               Kuopio                    2.12.38,8      37.01,0

  6. Anu Ryynänen              Kuopio                    2.14.58,5      39.20,7



     Naiset 40 puolimaraton 21 km

     =============================


  1. Heidi Huusko                                        1.37.21,6       0.00,0

  2. Niina Valtonen           Siilinjärvi                1.44.24,0       7.02,4

  3. Terhi Mettovaara         Raippa Team                2.02.39,3      25.17,7

  4. Päivi Kauhanen           Leppävirta                 2.33.07,6      55.46,0



     N ja M puolimaraton 21 km

     ==========================


  1. Keijo Tikkanen                                      1.43.04,3       0.00,0

  2. Matti Sulonen                                       1.45.21,1       2.16,8

  3. Joni Puranen             Miami Beach RY             1.45.34,1       2.29,8

  4. Jouni Karvonen           Leppävirta                 1.54.04,5      11.00,2

  5. Susanna Rissanen         Kalakukko-spurtti          1.56.43,4      13.39,1

  6. Seija Järvisalo                                     2.09.32,4      26.28,1

  7. Mira Toikkanen           #polkuilijat               2.33.26,7      50.22,4




    42km - OSMON MARATON


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


     Miehet 42 km

     =============


  1. Antti Nisonen            Mikkelin Kilpa-Veikot      2.46.21,6       0.00,0



     Miehet 45 vuotta 42 km

     =======================


  1. Timo Turunen              Intersport Kuopio         3.11.46,2       0.00,0

  2. Harri Hyppölä            Kuopion Karajaanarit       3.27.13,1      15.26,9

  3. Jari Kaukua              Jyväskylä                  3.33.19,3      21.33,1

  4. Jukka Luoma                                         4.14.50,4      63.04,2



     Miehet 50 vuotta 42 km

     =======================


  1. Stepani Bendel                                      3.27.13,3       0.00,0



     Miehet 55 vuotta 42 km

     =======================


  1. Juha Tuononen             Rauhalahti Road Runners   3.18.51,4       0.00,0

  2. Jarmo Karhunen            Suomen Henkilöstöasiantun 4.05.01,2      46.09,8



     Miehet 60 vuotta 42 km

     =======================


  1. Timo Pekkala             Team Sportia Sähköpari     3.39.22,6       0.00,0

  2. Osmo Liimatainen         Jyväskylä                  3.48.38,9       9.16,3

  3. Olavi Vähämäki           Laihia                     5.02.13,4      82.50,8



     Miehet 65 vuotta 42 km J

     ========================


  1. Pauli Pehkonen           Kuopion Luisteluseura      3.58.28,8       0.00,0

  2. Veijo Karhunen           Terässiilit ry             4.29.14,4      30.45,6

  3. Alpo Vornanen            Kiuruveden Urheilijat      4.53.41,0      55.12,2

  4. Arto Ylikotila           Lappeenranta               5.29.08,4      90.39,6



     Miehet 70 vuotta 42 km

     =======================


  1. Tenho Isola              RRR                        4.38.23,6       0.00,0

  2. Paavo Pajunen            Mikkeli                    4.39.59,3       1.35,7

  3. Heikki Koskinen          Lappeenranta               4.49.57,8      11.34,2



     Naiset 42 km

     =============


  1. Heli Jynkkä-Pendikainen  Kuopion Reipas             4.54.35,1       0.00,0

  2. Tiina Pietiläinen                                   5.17.19,1      22.44,0



     Naiset 40 vuotta 42 km

     =======================


  1. Elina Pääkkönen          Siilinjärvi                3.41.31,1       0.00,0

  2. Minna Matikainen         Imatra                     5.08.35,1      87.04,0



     Naiset 50 vuotta 42 km

     =======================


  1. Elke Nykänen             Häjyt                      4.41.03,4       0.00,0



     Naiset 60 vuotta 42 km

     =======================


  1. Helena Kesonen           Kuopio                     5.34.05,8       0.00,0



  Lasten MINIHÖLKKÄ


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


     Tytöt 7 vuotta 1 km

     ====================


  1. Anni Saavalainen         Suunta Jyväskylä              6.30,9       0.00,0


     Pojat  7 vuotta 1 km

     =====================


  1. Olliver De Santis        Toro team                     5.12,9       0.00,0

  2. Juho Tuominen            Joutsan Pommi                 5.22,9       0.10,0

  3. Eino Ilmasti             Kangasniemen Kalske           5.27,0       0.14,1



     Tytöt 9 v vuotta 1 km

     ======================


  1. Ella Neuvonen            Pieksämäen Veikot             5.12,7       0.00,0

  2. Emilia Ekonoja           JKU                           5.27,9       0.15,2

  3. Anni-Leena Farin         Kuopio                        6.13,6       1.00,9



     Pojat  9 vuotta 1 km

     =====================


  1. Jouni Leikas             Pieksämäen Veikot             5.20,3       0.00,0

  2. Aleksi Ehrnrooth         Juvan Urheilijat              5.29,0       0.08,7

  3. Janne Tuominen           Joutsan Pommi                 5.55,0       0.34,7

  4. Benjamin Jukarainen      Team Nettimyynti              5.56,9       0.36,6



     Tytöt 11 vuotta 2 km

     =====================


  1. Emilia Jukarainen         Team Nettimyynti            18.15,3       0.00,0



     Pojat 11 vuotta 2 km

     =====================


  1. Joonatan Jukarainen      Team Nettimyynti             10.19,6       0.00,0

  2. Henri Salumäe            Team Untamon urheilu         11.13,2       0.53,6

  3. Onni Hietala             Pieksämäki                   13.08,6       2.49,0

  4. Joonas Farin             Kuopio                       14.58,6       4.39,0



     Tytöt 13 vuotta 3 km

     =====================


  1. Elina Naumanen           Joroisten Urheilijat         16.12,8       0.00,0

  2. Jenni Tuominen           Lahden Ahkera                16.20,7       0.07,9



     Pojat13 vuotta 3 km

     ====================


  1. Paulus Kinnunen          Pieksämäen Veikot            17.26,6       0.00,0