Tulokset

Muut vuodet täältä

Other years here

 
43. Osmon Superhölkkä 2.10.2016
   

© Osmotex Oy        Sivuston toteutus: MKJ

 

Superhölkkä juostiin todella mahtavassa säässä, josta parempaa ei voinut toivoa.

Eri matkoilta saapui maaliin jälleen yli 200 juoksijaa.  

KIITOS jälleen kaikille osallistuneille ja talkoolaisille!


  1. -Tulokset voi ladata tätä sivua selkeämmin aseteltuna pdf-tiedostona TÄÄLTÄ.

  2. -Tuloksiin liittyvät huomautukset sähköpostilla osoitteeseen info (a) osmotex .com


Anna palautetta lomakkeella tai kommentoi foorumilla.


  
 

SijaNimiSeura/YritysAika


MARATON (42,2 km)

MARATON M

1.Olli JänttiJoroisten Urheilijat3,01,05

2.Niko KilpeläinenMikkelin Kilpa-Veikot3,10,18

3.Ismo SalmistolaJyväskylä3,31,13

4.Toni Pokkinen3,33,08

5.Ville PätynenStamina TC3,39,55

6.Petrus SyriKesk.

MARATON M40

1.Antti JääskeläinenPieksämäen lukio2,55,23

2.Lari ParkkinenPohjois-Karjalan Pelastuslaitos3,18,08

3.Sami KunttuMikkeli3,20,58

4.Petri PuttonenTemktKesk.

MARATON M45

1.Petri HyttinenRauhalahti Road Runners3,01,40

2.Kimmo PulkkinenMikkelin Kilpa-Veikot3,04,19

3.Jouko BehmLum3,26,02

MARATON M50

1.Juha TuononenRRR3,14,35

2.Arto NäsänenJoensuun Kataja3,21,56

3.Pekka RönkköVieremän Koitto3,29,58

4.Antti HaajaLappeenranta4,50,12

MARATON M55

1.Alpo VornanenKiuruveden Urheilijat4,10,08

2.Arto KurittuMikkeli5,10,15

MARATON M60

1.Seppo KomulainenSukeva3,44,05

2.Markku LausteLiikuttavat4,09,05

3.Veijo KarhunenTerässiilit4,09,10

4.Hannu LaitinenLaukaaKesk.

MARATON M65

1.Martti KähönenRRR4,03,59

2.Paavo PajunenMikkeli4,05,04

3.Heikki KoskinenLappeenranta4,15,03

4.Väinö LappalainenIisalmen Visa4,50,12

MARATON M70

1.Tenho IsolaRauhalahti Road Runners4,07,09

2.Hannu KosonenKerimäen kuntoilijat4,59,54

3.Lasse LappalainenPorvoo6,26,01

MARATON N

1.Maija TietäväinenTohmajärven urheilijat3,40,58

MARATON N40

1.Elke NykänenVarkaus3,57,36

2.Titta PartanenImatra4,28,25

3.Minna MatikainenImatra4,50,12

MARATON N50

1.Anja PirhonenTohmajärven urheilijat3,44,35

2.Heli LehtinenFMR3,45,16

3.Riitta KorhonenKarttulan Urheilijat4,19,09

4.Elizabeth JärveläinenRauhalahti Road RunnersKesk.

MARATON HÖLKKÄ

1.Timo LaamanenMikkelin Maratonsepot3,51,45

2.Tatu RuohoVarkaus5,01,24


PUOLIMARATON (21,1 km)

PUOLIKAS M

1.Hannu HonkasaloDelete Finland1,19,17

2.Aleksi TiusanenHelsinki 1,22,39

3.Sami VuoriKuopio1,24,50

4.Harri MetsärantaJyväskylän kenttäurheilijat1,24,53

5.Kaarel Pilsikov1,27,43

6.Jussi MynttinenTT Aquaterra Kuopio1,30,32

7.Jussi JaromaKuopio1,38,19

8.Tero KorhonenVieremän Koitto1,39,30

9.Jussi HonkakoskiKuopio1,40,24

10.Antti PuupponenLaukaa1,42,30

11.Samu TuomaalaKeuruu1,44,08

12.Kimmo JäppinenRauhalahti Road runners1,50,22

13.Paavo HolpainenPieksämäen Tsemppi2,12,02

14.Jussi PietikäinenKontiolahtidns

PUOLIKAS M 40

1.Harri ParkkonenRRR1,20,03

2.Timo KokkonenRauhalahti Road Runners1,20,52

3.Harri KoponenRRR1,24,16

4.Jani VaheristoMiKV1,28,35

5.Tarmo HyttinenKoiviston Kipinä1,29,30

6.Jarkko JuvonenToivala1,30,45

7.Heikki TurunenLeppävirran Viri1,31,02

8.Vesa HotokkaTeam Jumi Mikkeli1,34,12

9.Timo PohjolainenSuonenjoen Vasama1,36,57

10.Antti PuhakkaTampereen maratonklubi1,39,31

11.Mika NorrmanLeppävirta2,04,18

PUOLIKAS M50

1.Timo RoschierPolvijärven-Vauhti1,27,45

2.Vesa LehtoPieksämäki1,34,55

3.Toivo PelkonenPolvijärven-Vauhti1,35,33

4.Eero KarhulaMikkelin Kilpa-Veikot1,42,03

5.Eero RytkönenVieremän Koitto1,44,05

6.Timo RäsänenVarkaus1,50,11

7.Simo SavolainenKuopio2,51,42

8.Veikko MyyryläinenJoroisten Urheilijatdnf

9Jukka MerikantoHankasalmidnf

10Ilkka LaitinenIisalmidns

PUOLIKAS M60

1.Pertti Myyry1,36,15

2.Harri KoponenKuvansin Kuohu051,45,33

3.Pentti HämäläinenLeVI1,57,49

4.Tuomo VesterAuto Vester Oy2,05,19

PUOLIKAS M70

1.Olli SuonneSPOVE4,22,22

PUOLIKAS N

1.Maarit ToivanenJoensuun Kataja1,32,17

2.Katja PitkänenLeppävirta1,39,04

3.Maria Pekkonen1,44,42

4.Viola Mickos1,49,24

6.Essi SeppänenSulkava1,51,51

7.Anne LampilehtoSulkava2,16,34

8.Maria Hänninen2,16,47

9.Emilia SilkkolaRautalammin Urheilijatdns

PUOLIKAS N40

1.Heidi Huusko1,39,08

2.Kukka PakarinenTuusniemi1,48,53

3.Anne TuovinenKuopio1,50,29

4.Paula PesonenJoroisten Urheilijat1,53,07

5.Tiina KerminenPoleeni1,53,43

6.Mikaela MickosIF Sibbo-Vargarna1,58,54

7.Greta MalkkiLepu1,59,24

8.Anna SalmensaariSipoo2,04,14

9.Tua Pasanensv2,09,15

10.Tarja PuukkoJoensuudns

PUOLIKAS N50

1.Suvi SaaliSulkavan Urheilijat -411,46,21

2.Mervi TiusanenJyväskylä1,52,55

3.Iiris LaitinenLaukaa1,59,43

5.Ritva YlitervoRRR2,01,12

6.Raili LeikasMikkelin Kilpa-Veikot2,01,19

7.Liisa HaikonenEtelä-Savon Liikunta2,01,19

8.Tytti VoutilainenMikkelin Kilpa-Veikot2,01,52

9.Tuija PärepaloSuonenjoki2,01,57

10.Sirpa LaitinenIi2,02,34

11.Sirpa MöllerSipoo2,10,57

12.Päivi Koponen2,11,04

13.Päivi BjörninenJyväskylä2,17,47

14.Helena KesonenKuopio2,19,00

15.Anne fagerströmKuopiodns

PUOLIKAS N60

1.Seija JärvisaloPieksämäki2,01,41

2.Riitta TarvusPieksän Latu ry3,28,15

PUOLIKAS HÖLKKÄ

1.Marko LasarovJELD_WEN Suomi Oy1,40,00

2.Tomi RäsänenTT Aquaterra1,42,51

3.Kari KantolaSulkavan Tervakeuhkot1,49,27

4.Annika VälkkyJyväskylä1,50,30

5.Minkkinen PasiSähkö-Pasi Oy1,53,48

6.Olli KurppaJoensuu1,56,43

7.Matti LaitsaariPoleeni1,56,47

8.Leena LevaSähkö-Pasi Oy1,56,53

9.Satu Lasarov1,57,52

10.Janne TepponenKuntokonna1,58,52

11.Kristiina HalonenRRR2,03,02

12.Juha NevalaPVJJK2,05,28

13.Kari VäisänenVRU2,06,18

14.Anu MoilanenLaukaa2,09,29

15.Marko Lyyrapieksämäen seudun reserviläiset ry2,10,40

16.Tiina PursiainenKuopio2,10,44

17.Marko RomppanenJoensuu2,12,23

18.Heidi smolanderOravikoski2,14,25

19.Päivi Kauhanen2,14,25

20.Petteri VäyrynenJoensuu2,15,24

21.Antti LeinonenMaastoMarsut2,18,36

22.Juha KorhonenPieksämäen Tsemppi2,21,38

23.Markku Knuutinen2,33,50

24.Raili Knuutinen2,33,50

25.Mika NykänenCrossfit Pieksämäki2,37,42

26.Paula KorhonenPieksämäen Tsemppi2,45,41

27.Ilpo SimonenGartanodns

28.Tarja TurunenGartanodns

29.Mari KinnunenTaitavat Suutaritdns

30.Anna-Tuulikki Siikanendns


10 KM

KYMPPI MIEHET

1.Janne Jokinen35,47

2.Jaakko HyttinenVaajakosken Kuohu36,36

3.Joona JoensuuKuolo Kuopion lääket. Opisk.36,4

4.Timo LehtolaRRR37,52

5.Pasi LounasahoVantaan Hiihtoseura38,05

6.Juha HytönenVarkauden Kenttä Veikot38,5

7.Jukka VartiainenRauhalahti Road Runners39,35

8.Pasi PutkonenMikkeli40,52

9.Tuomo Toivari Ski Jyväskylä 41,4

10.Jukka ToivariVaajaSaneerauS42,58

11.Jouni HuovinenVarkaus44,4

13.Petri ParviainenVaajakosken Kuohu45,39

14.Henri JärveläinenRauhalahti Road Runners48,49

15.Kaino Kalervo KähkönenPieksämäki1,09,05

16.Seppo PuttonenJyväskylän KenttäurheilijatDNS

KYMPPI NAISET

1.Suvi MiettinenTurun Toverit37,06

2.Eriikka KoivistoPieksämäki41,43

3.Pauliina PietikäinenKontiolahti43,55

4.Riikka BurkeRRR45,16

5.Päivi Laiho47,46

6.Marju AsikainenMikkeli56,57

7.Raija VauhkonenHaKi57,5

8.Veera Kokkonen58,22

9.Tuula VahtermoPoleeni1,01,39

10.Päivi MajoinenPoleeni1,03,25

11.Merja KorhonenRRR1,11,57

12.Pirjo SojakkaPoleeni1,12,21

13.Elise LobergPoleeni1,15,11

14.Irene KalliokoskiPoleeni1,33,00

15.Piia Säpyskä-HietalaPoleeni1,33,00

16.Heli AuranenPoleenidns

KYMPPI HÖLKKÄ

1.Petri NykänenKojamoveljet42,1

2.Ari PutkonenJäppilän Urheilijat43,15

3.Tarja SahlströmKeiteleen nuju49

4.Marjo Turunen49,06

5.Heli HyttinenRasti E452,2

6.Mikko MänttäriHiippoksen maratonkerho52,35

7.Arja PartanenMikkelin Soutajat55,14

8.Helena Pesonen58

9.Hanna Janhonen58,2

10.Heli VäisänenPieksämäki1,00,41

11.Anna Avonius1,04,36

12.Pauli ArbeliusTurenki1,05,47

13.Liisa ArbeliusTurenki1,05,48

14.Sanna Pantsari1,09,41

15.Johanna NevalaMontaasi1,10,38

16.Laura Flöjt-LeinonenKajaani1,11,26

17.Henri Kivimäki1,11,50

18.Antti KivimäkiKD Pieksämäki1,11,51

19.Aada NevalaMikkeli1,14,23

20.Alina NevalaMikkeli1,14,24

21.Helena NymanCrossFit Pieksämäki1,15,52

22.Merja Voutilainen1,21,35

23.Sirpa LaasanenRRRdns

KYMPPI M15

1.Johannes MerikantoHankasalmen Hanka43,5

2.Tatu Heiskanen45,35

KYMPPI M19

1.Juho PutkonenJäppilän Urheilijat42,33

KYMPPI N15

1.Aada MiskalaMikkelin KilpaVeikot44,01

2.Eveliina LindsbergRautalammin urheilijat57,05

3.Veera LeinonenKajaani1,11,25

KYMPPI N19

1.Siiri VirransolaRRR45,42

2.Hanna-Sofia Karhula48,14

3.Iida-Sofia KorhonenRautalammin urheilijat50,15

4.Emma MaaranenPiVe57,21

5.Eliisa LipsanenPiVe1,06,43


LASTEN MINIHÖLKKÄ

Pojat 7-9 v.

1. Jalo MakkonenKuopio2,48

2.Veikko YlönenVilhulan Vire2,59

3.Nuutti MakkonenKuopio3,36

4. Viljami LaitinenPiVe4,57

Tytöt 7-9 v.

1.Helmi MannilaPiVe2,38

2.Juliet VälkkyJyväskylä4,02

3.Jenny VälkkyJyväskylä4,36

Pahoittelemme tulostietojen puuttumista seuraavista!

Tytöt 11 v.

1. Siiri LeinonenKajaanin Kipinä

Tytöt 13 v.

1. Hilma Ranta-KrenkkuVarkaus