Tulokset

Muut vuodet täältä

Other years here

 

MARATON (42,2 km)

SijaNimiSeura/YritysAika


MARATON M

1.Niko KilpeläinenMikkelin Kilpa-Veikot3,01,29

2.Sami KunttuMikkeli3,21,56

3.Timo LehtolaKuopio3,22,40

4.Marko LaurilaRRR3,40,47

5.Juha KinnunenSiilinjärvi3,49,50

6.Aatu  KorhonenTimola3,53,10

7.Jyri JunnilainenPieksämäki4,31,09

8.Arto KurittuMikkeli4,53,15

9.Toni Auvinen4,54,24

10.Kalevi SaukkonenVSVUDNS


MARATON M40

1.Petri HyttinenRauhalahti Road Runners    2,59,17

2.Sami NykänenJyväskylän Kenttäurheilijat3,35,08

3.Antti OjalaJäkälä    3,53,11

4.Jaakko MuhosTT Aqua Terra4,06,54


MARATON M45

1.Juha TuononenRRR3,12,46

2.Ismo Hirvonenmikkelin kramppi3,16,34

3.Pekka RönkköVieremän Koitto3,36,53

4.Jussi KiiraJoroisten sporttiklubi3,58,16

5.Mikko KaidesojaJyväskylä3,58,31

6.Tommi KärkkäinenJyväskylä3,58,59

7.Petri MalkkiRVS4,48,02

8.Jussi AuvinenRVSDNF

9.Kimmo PulkkinenMikkKVDNS


MARATON M50

1.Timo AhonenSiilinjärvi3,41,28

2.Tatu RuohoVarkausDNF


MARATON M55

1.Kai KräkinEfora Varkaus3,32,58

2.seppo veidlaukaan urheilijat3,40,25

3.Jouni KarjalainenNurmes3,45,07

4.Onni NiemeläOulu4,04,10

5.Arto YlikotilaRuokolahden Raju4,33,17

6.Ilkka MartikainenTomperiDNS


MARATON M60

1.Erkki HiironenJyväskylän ravipalvelu5,23,59


MARATON M65

1.Heikki KoskinenLappeenranta4,51,10

2.Hannes HonkonenLahti5,10,40

3.Kalervo SaastamoinenMikkeli5,18,09


MARATON M70

1.Tenho Isola4,02,59

2.Hannu KosonenKerimäen kuntoilijat4,29,50


MARATON NAISET

1.Anna-Mari Paldanius3,41,43

2.Ida LaitinenPieksämäki3,50,36

3.Noora RäsänenUltraSisu4,04,25

4.Tiina-Mari Sutinen4,11,38

5.Hanne KinnunenUltrajuoksuseura Sisu4,24,29


MARATON N40

1.Marita HarjuJKU3,29,24

2.Heli LahtinenLiedon luja3,39,52

3.Elke NykänenKPK 24/74,00,52

4.Minna MatikainenImatra4,41,02


MARATON N50

1.Maire RönkköRRRDNS

2.Ritva ViljakainenMikkelin Kilpa-VeikotDNS


MARATON HÖLKKÄ

1.Teemu PutkonenHelsinki3,57,20

2.Sanna RantalainenMikkelin Soutajat4,09,37

3.Jouni Lukkarinen4,24,03

4.Arto RemesReilut miehet havumetsien4,41,28

5.Martti KeinänenKuopio4,52,29

6.Henry LuimulaIisalmi4,54,09

7.Mikko T.S. Ahonen7,35,25


PUOLIMARATON (21,1 km)

SijaNimiSeura/YritysAika


PUOLIKAS M

1.Juuso JänkäläKuopio1,16,58

2.Antti NisonenMikkelin Kilpa-Veikot1,19,40

3.Jussi PietikäinenKontiolahti1,23,58

4.Sami VuoriKuopio1,25,40

5.Tero Korhonenviermän koitto1,30,50

6.Hannu-Pekka VehmasSiilinjärven ponnistus1,31,40

7.Jukka HänninenVihtavuoren Pamaus1,33,50

8.Jussi MynttinenKuopion pyöräilyseura1,37,33

9.Tomi Räsänen1,40,40

10.Jyri VahvanenJyväskylä1,43,37

11.Harri TaskinenEtelä-Savon Liikunta ry1,54,41


PUOLIKAS M 40

1.Harri KoponenRRR, Rauhalahti Roadrunners 1,21,05

2.Matti LehtonenVaajakosken Kuohu1,21,07

3.Timo KokkonenKoidulan Veto1,21,58

4.Janne KekäläinenKeiku    1,24,57

5.Markku SaviojaVaajakosken Kuohu1,25,31

6.Veli-Pekka RonkainenRRR, Rauhalahti Roadrunners 1,27,45

7.Tero HaikonenJyväskylä1,28,02

8.Jani VaheristoMikkelin kilpa-veikot1,28,56

9.Vesa HotokkaTeam Jumi Mikkeli1,33,58

10.Jari KaukuaJyväskylä1,37,40

11.Antti TiihonenMikkelin soutajat1,38,08

12.Panu ViljakainenJyväskylä1,38,10

13.Eero RytkönenVieremän Koitto1,39,18

14.Mika Nykänen1,43,16

15.Petri LamminpääHankasalmi1,46,36

16.Mikko PärssinenKuopio1,47,28


PUOLIKAS M 40

17.Timo-Jaakko JoensuuKuortane1,59,06

18.Mika Norrman1,59,18

19.Marko LyyraPieksämäen seudun reserviläiset ry2,16,23


PUOLIKAS M50

1.Jouni KanervaTikkakosken Tikka1,28,28

2.Vesa LehtoPieksämäki1,34,09

3.Toivo PelkonenPolvijärven vauhti1,35,26

4.Vesa Väisänen1,40,34

5.Eero KarhulaMikkelin Kilpa-Veikot1,40,53

6.Martti SemiLeppävirran Urheilijat1,46,04

7.Ilkka MartikainenTomperi1,54,54

8.Timo SaavalainenOT1201,54,57

9.Reijo SaavalainenOtava          1,54,58

10.Veikko MyyryläinenMyRy1,58,40

11.Jari RauhalaSeurakuntaopisto Pm2,14,23


PUOLIKAS M60

1.Markku PaukkonenLepU1,28,46

2.Reijo MatikainenTikkakosken Tikka1,34,15

3.Jouko RäsänenLUM1,34,43

4.Kalervo JänkäläKuopion hiihtäjät1,47,16

5.Kari RönkköRRR1,48,40

6.Tuomo RossiMuurame1,54,03

7.Jukka VarisRautia Varis Konnevesi1,59,27

8.Paavo Salivaara Mikkeli2,02,40

9.Risto KytöjokiKonnevesi2,06,40


PUOLIKAS M70

1.Matti SuihkonenRRR1,50,45

2.Pekka LeskinenKangasniemi2,07,00


PUOLIKAS N

1.Katja MustonenKoiviston Kipinä1,26,37

2.Outi Poikonen1,35,51

3.Mirva PurkunenMikkeli1,37,47

4.Piia PuustinenRRR1,39,50

5.Marjut HaapasaariJyväskylän kristillinen tanssikoulu1,44,39

6.Sari KuosmanenRRR1,47,20

7.Kati PuomilahtiKuopio1,48,34

8.Nina HeiskanenJoroisten Urheilijat    1,48,54

9.Karoliina WelinJoroisten Urheilijat    1,48,59

10.Terhi MustonenKuopio1,51,01

11.Anne RautioMikkeli1,51,57

12.Marika Suvanen-PutkonenHelsinki1,55,24

13.Tuija PärepaloSuonenjoki1,59,43

14.Pirjo Paananen

15.Hanna PutkonenKuopio2,00,36

16.Maria HänninenImatra2,14,29


PUOLIKAS N40

1.pia rossFressi1,35,41

2.Päivi JuopperiMikkelin Kramppi    1,40,25

3.Heidi Huusko1,41,10

5.Jaana PietiläHippoksen Maratonkerho    1,43,44

6.Huahua Kuosmanen-QiuJoroisten Sporttiklubi1,46,29

7.Tiina Kerminen1,57,24


PUOLIKAS N40

8.Paula PesonenJoroisten Urheilijat1,58,33

9.Kirsi Joensuu1,59,05

10.Anu MoilanenLaukaa2,06,32

11.Hanna-Reetta Viirret-RuohoVarkaus2,27,16

12.Sari Matilainen Joroisten Urheilijat    DNF


PUOLIKAS N50

1.Suvi SaaliSulkavan Urheilijat -411,47,06

2.Riitta KorhonenKarttulan Urheilijat1,52,26

3.Tarja SuutariKiurU/Kuopio1,55,26

4.Maire RönkköRRR1,55,33

5.Sirpa LaitinenIi2,01,54

6.Minna Koskinen2,07,14

7.Pia KarhulaKouvola2,20,59


PUOLIKAS N60

1.Elina MykkänenKuopion Reipas1,57,14

2.Järvisalo SeijaPieksämäki2,05,09

3.Riitta TarvusPieksän Latu ry2,34,42


PUOLIKAS HÖLKKÄ

1.Harri ParkkonenKNMKY1,23,54

2.Heikki TurunenKuopio1,36,00

3.Antti TikkanenStamina TC1,40,35

4.Juha KosenmaaMikkeli1,43,15

5.Harri Koponen1,46,27

6.Minna VainikainenIisalmi1,47,48

7.Aimo NykänenVRU Pieksämäki1,48,08

8.Teemu Rautio1,48,55

9.Pasi MinkkinenSähkö-Pasi  Oy1,51,08

10.Kai KärkkäinenLeppävirran kunta1,57,23

11.Leena LevaSähkö-Pasi  Oy1,57,28

12.Riina KärkkäinenJyväskylä1,58,48

13.Jukka IsoahoJyväskylän yliopisto2,01,08

14.Leena Huupponen--2,04,48

15.Jaana VäisänenSeurakuntaopisto2,07,16

16.Kari VäisänenVRU2,07,17

17.Mika NykänenCrossfit Pieksämäki2,10,14

18.Olli OlanteräHelsinki2,12,37

19.Tuuli OlanteräHelsinki2,12,37

20.Tarja PuukkoJoensuu2,13,10

21.Heidi KauhanenVarkaus2,14,00

22.Tiina Haavisto Seurakuntaopisto2,14,23

23.Paula YlönenPieksämäki2,14,53

24.Sini PursiainenMikkeli2,18,01

25.Virpi Kuvaja-KöllnerRantasalmen urheilijat2,20,44

26.Eija HalonenVarkaus2,20,48

27.Tiina RäihäKuopio2,28,05

28.Antti LeinonenMaastoMarsut2,28,25

29.Mervi HuuskonenKPK3,07,52

30.Olli SuonneHelsinki4,21,08


10 KM

SijaNimiSeura/YritysAika


KYMPPI MIEHET

1.Jani TirkkonenKeiku34,04

2.Lauri-Aleksi LaitinenMaavesi37,05

3.Antti JääskeläinenJäppilän Urheilijat    37,54

4.Timo EronenJoroisten Urheilijat    38,28

5.Jouni MiettinenKuntokonnat38,34

6.Kari KöninkiLiikuntatoimi Pieksämäki40,35

7.Ari PutkonenJäppilän Urheilijat43,46

8.Jukka KuosmanenJoroisten Sporttiklubi46,17

9.Jari KiviluomaTikkakosken Tikka46,23


KYMPPI NAISET

1.Pauliina OksanenJyväskylän Kenttäurheilijat39,16

2.Suvi KarjaluotoTampereen Pyrintö    41,52

3.Venla SavolainenKillerin liikuntakeskus45,15

4.Merja RissanenJoroisten Urheilijat    46,26

5.Maria Pekkonen47,21

6.Tiina NuutinenSiilinjärvi47,25

7.Pauliina PietikäinenKontiolahti50,14

8.Marja NevalainenLaukaa53,05

9.Marita HyttinenVarkaus57,39

10.Merja KorhonenRRR1,10,30


KYMPPI HÖLKKÄ

1.Petri NykänenKojamoveljet43,14

2.Tapio VirransolaKHC-ringette44,47

3.Laura Flöjt-LeinonenKajaanin Suunnistajat45,17

4.Matti Lampinen45,59

5.Aki KutvonenKuvansin Kuohu47,14

6.Valtteri TuomainenPieksämäki47,35

7.Timo Niininen48,19

8.Katariina Turpeinen48,31

9.Marjo Turunen50,43

10.Kari Laitinen52,05

11.Tuomo RytkönenEsedu    53,39

12.Elina PitkänenEsedu    54,14

13.Heli Hyttinen54,33

14.Raili LeikasMiKV54,41

15.Päivi KoponenKutemajärvi    56,07

16.Marjatta RäsänenRauhalahti Road Runners    56,09

17.Jukka MaukonenPieksämäki56,31

18.Mika LaitinenEsedu    59,51

19.Hertta-Kaisa Vaske1,00,48

20.Heli Karjalainen1,00,48

21.Hanna Janhonen1,01,32

22.Veera Kokkonen1,01,32

24.Alica WrangellEsedu    1,01,49

25.Heini PalomäkiEsedu    1,01,49

26.Salla Kokkonen1,02,35

27.Anja ElfvingMikkelin Kilpaveikot1,03,04

28.Mari Seppänen1,03,53

29.Sari TeittinenPieksämäki1,06,30

30.Juhani Rossi    Esedu    1,10,25

31.Kaino Kalervo Kähkönen    Pieksämäki1,11,45

32.Merja Voutilainen    Pieksämäki1,23,46


KYMPPI N15

1.Senni VirransolaKHC-ringette43,59

2.Hanna-Sofia KarhulaMikkelin hiihtäjät51,39


KYMPPI N19

1.Elsa HeinikainenMikkelin Hiihtäjät43,45

2.Siiri VirransolaKHC-ringette44,54

3.Maija KuivalainenPieksämäki47,39

4.Emma MaaranenPiVe1,02,32

5.Eliisa LipsanenPieksämäki1,09,05

6.Anniina KorhonenSuonenjoki1,18,22


LASTEN MINIHÖLKKÄ

SijaNimiSeura/YritysAika


P 7-9 (1 kierros)

1.Joonatan VenäläinenImatran urheilijat2,34

2.Mikael VenäläinenImatran urheilijat2,54

3.Leevi KinnunenSiipo3,39

4.Samu Lamminpäähankasalmi4,44


T 7-9 (1 kierros)

1.Siiri LeinonenKajaanin kipinä2,55

2.Senja KuosmanenLapinlahti2,56

3.Alina MustonenKoiviston Kipinä2,57

4.Nea KinnunenSips2,58

5.Isla KinnunenPiVe3,06


P 11 (2 kierrosta)

1.Anssi MustonenKoiviston Kipinä5,47


T 11 (2 kierrosta)

1.Iida-Emilia KarhulaMikkelin hiihtäjät6,37

42. Osmon Superhölkkä 4.10.2015
   

© Osmotex Oy        Sivuston toteutus: MKJ

 

Superhölkkä joustiin jälleen kerran mukavassa syyssäässä, kun pari päivää aiemmin raivonnut syysmyrsky oli tauonnut. Maratonien 2. kierroksella yritti hieman sadella mutta yritykseksi jäi. Juoksutapahtuman päätyttyä päivä huipentui Pieksämäen Veikkojen 100 v. juhlatapahtumaan. KIITOS kaikille osallistuneille ja talkoo väelle!


  1. -Tulokset voi ladata pdf-tiedostona TÄÄLTÄ.

  2. -Tuloksiin liittyvät huomautukset sähköpostilla osoitteeseen info (a) osmotex .com

  3. -Osmon Superhölkästä muualla:     MyNextRun


Anna palautetta lomakkeella ja kommentoi foorumilla tai Facebookissa.