Tulokset

Muut vuodet täältä

Other years here

 
39. Osmon Superhölkän tulokset 2012

© Osmotex Oy        Sivuston toteutus: MKJ

Järjestyksessä 39. Osmon Superhölkkää juostiin Pieksämäellä 7.10.-12. Sää oli pääosiin kuiva mutta loppupuolella muutama syyskuuro virkisti matkalaisia.  Eri matkoille osallistui 192 juoksijaa.           

KIITOS kaikille osallistujille ja talkooväelle!

MARATON (42,2 km)


Miehet Maraton

1        Tomi Halme  FMR                2:37:38

2        Antti Jääskeläinen        Pieksämäen Lukio2:51:16

3Kimmo PulkkinenMikkeli        3:09:25

4Janne JokinenVarkaus        3:13:58

5Kimmo LähteinenSaarijärvi3:29:38

6Niko Kilpeläinen        Mikkelin Snooker Club3:30:16

7Tuomas Virtanen        Jyväskylä3:32:27

8Pasi VenejärviJoensuu        4:13:46

9Kalevi Saukkonen           -        5:39:12


M40 Maraton

1Vilho LehtoAho    Arkkit.tsto Lehtoaho        3:04:16

2Jukka Lahti    Alajärven Ankkurit        3:27:11

3Esa Havula    Pyhäselän Urh        3:32:26

4Petri Puttonen    Temkt                3:51:26

5Kalle Kotitie        -        4:00:56


M45 Maraton

1Juha Tuononen-        3:08:54

2Ilkka LaitinenIisalmi        3:22:07

3Tommi KärkkäinenJyväskylä4:26:01

4Jari TiimoKaukaan Lyly5:26:02

5Pekka RönkköVieremän Koitto         kesk.

6Juha Valta        RRR         kesk.


M55 Maraton

1Hannu Makkonen-        3:24:56

2Erkki Flöjt        Kainuun Kuntoässät3:48:06

3Paavo PajunenMikkeli        3:54:38

4Tauno NissinenVarpaisjärvi        4:24:59


M50 Maraton

1Hannu Kuosamanen Mäntylahden Veto                3:21:16

2Pauli Eronen        VR Urheilu        3:24:07

3Timo AhonenSiilinjärvi                        3:33:48

4Vesa VirtanenJyväskylä        3:34:39

5Kai Kräkin        Varkaus        3:42:21

6Jouni Karjalainen        Nurmes        3:52:59

7Esa HeikkinenTampere        4:20:32

8Kyösti JormanainenSavonlinna        5:07:32

9Vesa HeleniusJyväskyläkesk.


M60 Maraton

1Pentti HämäläinenLeppävirran Viri        3:29:27

2Reijo Tuomi        Saarijärven Pullistus4:13:18

3Heikki Koskinen        Lappeenranta4:37:00


M65 Maraton

1Hannu KosonenKerimäen Kuntoilijat            3:55:23

2Pekka VerkasaloTuusulan Tallaajat    4:07:39

3Lasse LappalainenPorvoo            4:56:13

4Pentti Koskela    AMC Rovaniemi            5:35:46


M70 Maraton

1Onni SiltalaMyllykosken Kilpaveikot5:21:47


N40 Maraton

1Hanna VehmasJyväskylä3:49:11

2Elke Nykänen-3:59:38

3Tuuli OlanteräHelsinki4:03:50

4Tuija MähonenIisalmen Visa4:07:38


M hölkkä Maraton

1Matti RaunioKuntokonnat4:20:15

2Arto KurittuMikkeli4:52:02

3Martti KeinänenKuopio4:59:18



PUOLIKAS (21,1 km)


Miehet Puolimaraton

1Jussi PietikäinenKontiolahti1:23:24

2Jukka PulkkinenRauhalahti Roadrunners1:37:36

3Joonas PikarainenKuopio1:38:01

4Roni TirkkonenLeppävirran Viri1:38:59

5Pirkka Ulman-1:47:58

6Oskari UotinenIntosome oy1:48:04

7Markus MäkinenMikkeli1:56:49

8Eetu SillanpääHelsinki-


M35 Puolimaraton

1Jouni KarppiRRR1:34:15

2Vesa HotokkaTeam Jumi1:35:20

3Reijo TirkkonenLeppävirran Viri1:38:58

4Sami JokiniemiPieksämäki1:40:04

5Vesa LehtonenJyväskylä1:48:24

6Juha Jokinen   -2:12:40

7Janne PoikselkäHuuhan Pallo-

8Tomi Huttunen--


M50 Puolimaraton

1Ari SurkkaVaajakosken Kuohu1:22:20

2Jukka IssakainenLeppävirran Viri1:28:27

3Pekka VäisänenRRR1:30:24

4Pertti TuomainenLeppävirran Urheilijat1:30:36

5Unto JuutinenRRR1:30:40

6Erkki PoikolainenVihtavuoren Pamaus1:34:17

7Pekka YlitervoRauhalahti RoadRunners1:38:18

8Pauli Saksanen Mikkeli1:40:15

9Eero KarhulaMikkeli1:41:43

10Ilkka MartikainenPohjolan Vakuutus1:45:06

11Risto JäppinenHankasalmi1:45:12

12Tarmo KinnunenSuolahden URHO1:46:46

13Jouni TervashonkaKangasniemi1:49:33

14Timo Aulis Hämäläinen-2:02:04

15Teuvo PöntynenRautalammin Urheilijat2:08:02

16Erkki KarppanenESE2:12:25

17Keijo IkkalaKangasniemi2:22:42

18Matti Teittinen-2:22:59


M60 Puolimaraton

1Markku PaukkonenLepU1:28:48

2Raimo SimanainenJuuan Urheilijat1:38:06

3Tenho IsolaRRR1:43:22

4Paavo SalivaaraMikkeli1:51:14

5Pentti PäivinenPieksämäki1:56:52


M70 Puolimaraton

1Veli Janhunen-1:45:11

2Heikki Linna-2:06:32


M Puolimaraton Hölkkä

1Jani HaveristoKoVa1:37:12

2Tapio MalkkiLepU1:38:17

3Jouko VoutilainenJuvan Urh1:39:44

4Aimo NykänenVR Pieksämäki1:41:31

5Veijo TolonenRRR1:44:56

6Pasi KovanenKuntokonnat1:54:36

7Olli OlanteräHelsinki1:59:24

8Kimmo SaikkonenKuntokonnat2:13:35

         

Naiset Puolimaraton

1Mirva PurkunenSuonenjoen Vasama1:34:33

2Kukka LähteinenSaarijärvi1:41:36

3Anna-Mari Paldanius-1:44:09

4Sari KänkänenFMR1:44:55

5Päivi Björninen   -1:44:56

6Sari MatilainenJoroinen1:46:27

7Iina KylmäläOjapellon Kurvit1:48:18

8Johanna Paananen Mikkelin Kilpaveikot1:49:52

9Hanne KinnunenKarjalan Uimarit 691:52:01

10Sari Janhunen-1:52:11

11Jatta Roos Team Roos1:54:55

12Anu Moilanen-1:59:33

13Eija HalonenVarkaus 2:05:47


N45 Puolimaraton

1Tuula MartiskainenLiperin Taimi1:47:54

2Elina Laitinen-1:50:51

3Kirsi PiiparinenLeppävirran Urh.1:55:17

4Greta MalkkiLepU1:56:23

5Päivi KoponenKangasniemi2:01:31

6Sirpa LaitinenHankasalmi2:08:32

7Kaija IkkalaKangasniemi-


N50 Puolimaraton

1Satu SoivanenMikkelin Kilpaveikot1:40:32

2Maire RönkköRauhalahti RR1:49:51

3Marja Liisa Hyötyläinen-1:58:29

4Hannele OranenHippoksen Maraton2:22:21

5Ritva YlitervoRRRkesk.


N Puolimaraton Hölkkä

1Riitta KorhonenKarttulan Urheilijat1:52:14

2Marita Dufva-1:55:46

3Anu SaksanenJyväskylä1:58:48

4Arja KorhonenVuorelan Kunto2:05:29

5Karoliina LaitinenJäppilän Urheilijat2:12:32

6Sari SorvaliNaarajärvi2:14:35

7Tuula Vahtermo   -2:14:36

8Aira TolvanenPieksämäki-



KYMPPI (10,5 km)


Miehet 10,5km

1Anssi PuttonenJKL Kenttäurheilijat36.14

2Jussi HuuskonenJKL Kenttäurheilijat36.46

3Hannu LappiSqueezy Team37.41

4Kimmo LaukkanenKuopion Riento37.43

5Dennis RehnströmSjundeå38.57

6Tom SteffanssonSuolahden Urho40.54

7Janne KämäJKL Kenttäurheilijat42.38

8Antti TikkanenStamina 49.01

9Timo HeinikainenMikkelin Hiihtäjät52.20


Naiset 10,5km

1Suvi MiettinenJäppilän Urheilijat37.44

2Aiki SalumäeUntamon Urheilijat44.59

3Minna TikkanenKuopio 50.55

4Kaisu LeppänenMikkelin Soutajat52.16

5Raija VauhkonenHaki 58.40

6Tytti Voutilainen-1:02:58

7Sirkka LiimatainenHarjun Urheilijat1:12:55

8Tuula KarttunenTurun Valpas1:14:16


M 10,5km Hölkkä

1Ari PutkonenJäppilän Urheilijat44.47

2Jari HalonenPieksämäki48.15

3Ville VehviläinenPieksämäki51.04

4Ari HyytiäinenAntin Talli51.07

5Janne SyrjäläinenNostars 52.05

6Seppo AiraksinenRRR 53.38

7Juha HeikkinenMikkelin Kilpaveikot54.35

8Toni LintuPieksämäki57.05

9Kimmo AnttonenKurkimäen KISA59.39

10Keijo KokkonenVarpaijärven Vire1:09:58

11Kaino KähkönenPieksämäki1:04:50


N 10,5km Hölkkä

1Pauliina PietikäinenKontiolahti49.08

2Tuula HyytiäinenMikkelin Hiihtäjät56.10

3Mervi VehviläinenPieksämäki56.27

4Sari Koistinen-58.39

5Meri AnttonenKurkimäen KISA59.38

6Jenni TiitinenSiilinjärvi1:00:06

7Vuokko UntilaMikkeli1:00:12

8Janet TervashonkaKangasniemi1:01:06

9Marjo LintuJoroinen1:01:41

10Anni-Kaisu UntilaImatra1:03:40

11Seija HalttunenHelsinki1:32:05

12Merja Korhonen-1:32.06


M19 10,5km

1Miika KiminkinenJKL Kenttäurheilijat38.52

2Orash SchmidJKU39.33

3Juha RönkköVieremän Koitto39.44

4Aku HeiskanenJäppilän Urheilijat41.00

5Pekka PiiroinenMikkelin Kilpaveikot42.56


N19 10,5km

1Minna RönkköVieremän Koitto47.24


P15 10,5km

1Jussi HyytiäinenMikkelin Kilpaveikot50.01

2Joni PäivinenPieksämäkI54.28

3Jimi RoosTeam Roos58.06


T15 10,5km

1Elina NieminenSuolahden Urho47.34

2Elsa HeinikainenMikkelin Hiihtäjät52.20

3Moona HavulaPyU 53.18

4Heidi HavulaPyU58.54



LASTEN MINI-HÖLKKÄ


Tytöt 11v, 2 kierrosta

1Pinja Yläharju-0:09:22


2Veera Leinonen-0:09:43


Pojat 11v, 2 kierrosta

1Joona Yläharju-0:08:32

2Taavi Vehviläinen  -0:09:18

3Akseli Huttunen-0:09:40


Pojat 13v, 3 kierrosta


1Juuso Lampinen-0:11:09

- Tuloksiin liittyvät huomautukset sähköpostilla osoitteeseen info (a) osmotex .com

Osallistu keskusteluun!